O nás

Naše společnost byla založena v roce 1993 paní Miladou Schafferovou. Na přelomu let 2000 a 2001 proběhla transformace na společnost s ručením omezeným SCHAFFEROVÁ spol. s r.o. Hlavním předmětem činnosti je prodej materiálů, nástrojů a přístrojů pro stomatologické ordinace a laboratoře. Jsme certifikovaným distributorem zdravotnických prostředků na českém trhu. V oblasti materiálů a nástrojů zastupujeme světové výrobce značek Kerr, Pentron, SpofaDental, 3M, Dentsply, Zhermack, Coltene, Hager&Werken, Interdent, Degudent, Edenta, Medin a další. Od 15. dubna 2024 vystupuje firma Schafferová spol. s r.o. pod novým brandem Odonto (více informací k přechodu na brand Odonto). 

Výhradně zastupujeme švýcarského výrobce dezinfekcí Oro Clean Chemie AG známého pod značkou OCC a australského výrobce SDI, který je výrobcem spotřebních materiálů a přístrojů jako jsou amalgámy Permiteskloionomery Rivakompozita Lunabělení Pola, přístroje Radii a Ultramat a další. V oblasti ortodoncie jsme exkluzivním distributorem světového italského výrobce LEONE.

Specializujeme se na prodej stomatologických přístrojů značek KaVo, Gendex, Leica, Dexis a Orascoptic pod vlastní značkou Odonto - Special Care. Kompletně zařizujeme nové ordinace včetně Special Care nábytku a osvětlení DentaSun. Portfolio výrobců techniky doplňujeme přístroji značek Diplomat, Bien-Air, Ekom, Metasys, Dürr a další. K nabízeným přístrojům zajišťujeme certifikovaný záruční a pozáruční servis naším servisním týmem. Více informací naleznete na www.specialcare.cz.

 

 

 

Sídlo společnosti je v Olomouci na adrese Andělská 29. V uvedeném sídle naleznete Special Care showroom s kompletní funkční technikou KaVo, Gendex, Leica, školící středisko, administrativa a hlavní sklad. Pobočku s prodejnou máme v Ostravě na adrese Daliborova 7.

 Přečtěte si více v brožuře vydané ke třicetiletému výročí založení naší společnosti

30 LET S ÚSMĚVEM.pdf

 

 

 

Digitalizovali jsme pro  Vás sklad

Plníme Nařízení EU o distribuci zdravotnických prostředků známé pod zkratkou MDR. Proto nyní na našich fakturách naleznete u všech položek digitálně zadanou šarži s datem expirace a informaci o třídě zdravotnického prostředku!

Digitalizaci našeho skladu jsme implementovali vůbec jako první dentální distributor v ČR. Elektronicky při příjmu i při výdeji zboží, prostřednictvím čtecích zařízení, snímáme UDI nebo HIBC kódy (podobné jako QR kód). V našem systému jsou tak kompletně evidovány informace o zdravotnickém prostředku, díky čemuž máte 100% přehled o námi dodaném zboží.

 

 

Projekt digitální transformace společnosti Schafferová spol. s r. o.

Jsme zapojeni do projektu digitální transformace podniku spolufinancovaného Evropskou unií, jehož cílem je za pomocí pořízení nových technologií digitalizovat a automatizovat podnikové procesy společnosti.
  

Projekt Kreativní vouchery ve společnosti SCHAFFEROVÁ spol. s r.o.

Jsme zapojeni do projektu Kreativní vouchery v podniku spolufinancované Evropskou unií, jehož cílem je tvorba komplexní marketingové strategie a její implementace za pomoci moderních marketingových nástrojů.
 

 

Jsme Zelená firma!

Společnost Schafferová, spol. s r.o. je také hrdou součástí projektu Zelená firma, jehož cíle je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. 

Iniciátorem projektu jsou společnosti REMA, které se specializují na organizaci sběru, třídění a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, přenosných baterií a akumulátorů v celé České republice.